CikkCakk.Com cikkek

Kezdőlap » Oktatás, művészet, kultúra » Milyen menüt készítsünk a weboldlaunkba?

Milyen menüt készítsünk a weboldlaunkba?

A tegnapi webdesigner mesterfokon képzésünk egyik csoportjával arról beszélgettünk, hogy milyen menüt érdemes készíteni a weboldalunkba.

Sokféle javaslat született, míg végül megosztottam a tanulókkal a saját tapasztalataimat is, és remélem, hogy gondolni fognak majd a menükre vonatkozó tanácsaimra, amikor weboldalt készítenek akár egy ügyfelüknek, akár saját maguknak. Úgy döntöttem, hogy tanácsaim egy részét a blogban is megjelentetem, hiszen egyre többen készítenek weboldalt, és bizony vannak olyan alapvető dolgok, amelyeket egyszerűen nem szabad figyelmen kívül hagyni a menü elkészítésekor.

A témát most elsősorban nem design, hanem keresőoptimalizálási oldalról szeretném megközelíteni.
A leggyakrabban használt menü típusok az alábbiak egy weboldalon:
- egyszerű text menü, grafikai kivitelezéssel - grafikus menü, melyen a menüpontok a grafikába vannak beépítve

- flash menü
- java menü   Kezdjük a végéről!

A Java menü elkészítése egyszerű, ugyanakkor látványos, hiszen speciális effektusok építhetők be vele a menübe. Ennek ellenére mégsem ajánlom, mert nem minden browser (Browserek: pl Opera, IE, Mozilla stb) támogatja, és van amelyik egyenes kiiktatja, azaz fennáll a veszély, hogy  a menünk egyáltalán nem fog működni.
Bár a java.com-on a java támogatás ingyen letölthető, ennek ellenére is előfordulhatnak hibák.   Mi a helyzet  a flash menükkel? Nagyon szépek :)  
Amennyiben a weboldalunkon inkább a látványra akarunk építeni, akkor bátran csinosíthatjuk flash objektumokkal, vagy akár egy tisztán flash oldalt is készíthetünk, viszont akkor tisztában kell lennünk azzal is, hogy a Google nem fogja kedvelni az oldalunkat. A Google nem lát bele a flash objekumokba, és azt is érdemes tudni róla, hogy a szöveges tartalmakat (text tartalom) preferálja. A flash objektum helyén gyakorlatilag egy fehér papírt lát, ezért hiába írunk terjedelmes szöveget a flash oldalunkba, semmit sem fog belőle láni. Lehet, hogy most sok webdesigner cég megorol rám, amiért kijelentem, hogy tisztán flash oldalt csinálni egy ügyfélnek az én szememben egyenlő a "gyilkossággal", de mentségemre legyen mondva, hogy én elsősorban online marketing tanácsadó vagyok, és"csak" másodsorban webdesigner (annak ellenére, hogy több, mint 5 éve weboldalakat készítek). Egyébként nagyon szeretem a flash menüket (de a browser csak akkor, ha le van töltve hozzá a támogatás-Adobe Flash Player), mert nagyon látványosak, és alkalmazom is őket  a weboldalaknál.
Viszont gondoskodom arról, hogy kellő mennyiségű szöveges tartalom is legyen az oldalban, hiszen egy webodalt úgy kell elkészíteni, hogy  mind a látogatónak (itt elsősorban a vizuális látványra gondolok), mind pedig a keresőknek (itt pedig elsősorban a Google-ra) eleget tegyünk.

Javaslatom: nyugodtan használjunk a weboldalon flash menüt, de építsünk köré pl egy egyszerű html oldalt, amit könnyű optimalizálni, és gondoskodjunk kellő szöveges tartalomról is. Ugorjunk tovább!

Folytatás ITT:
http://szamitogepes-tanfolyamok.freeblog.hu/archives/2009/03/27/Milyen_menut_keszitsunk_a_weboldalunkba/



Vállalkozó Tanoda
A magyar kisvállalkozók iskolája!
http://www.vallalkozoi-tanfolyamok.net/
support@vallalkozoi-tanfolyamok.net

Jelentkezés ITT:
http://www.vallalkozoi-tanfolyamok.net/tanfolyami_jelentkezes.htm

Címkék: tanfolyam weboldal képzés webdesigner

Megjelenés ideje: 2011-02-23 08:51:33

Beküldte: Vállalkozó Tanoda

Webdesign service by Sarkis. Outsourcing by FreelanceWebmarket.

Az oldalon a Google Adsense hirdetési rendszer keretében reklámokat jelenítünk meg. A rendszer ezen vagy más webhelyen végzett látogatásokkal kapcsolatos adatokat gyűjt az oldal felhasználóiról azért, hogy ne zavaró, hanem a látogatókat érdeklő reklámok jelenjenek meg az oldalon. Ezen adatok köréről, illetve felhasználási módjáról kérem olvassa el a Google Adatvédelmi irányelveit.