CikkCakk.Com cikkek

Kezdőlap » Hírek » Nobel békedíjas börtönben!

Nobel békedíjas börtönben!

Liu több mint két évtizede küzd azokért az alapvető emberi jogért, amelyek minden Kínai állampolgárt megilletnének, és amiket a kormány figyelmen kívül hagy. Először 1989-ben, a Tianenman-téri tüntetésnél lehetett rá felfigyelni, többek között neki volt nagy szerepe abban, hogy ez a megmozdulás nem torkollott még nagyobb vérfürdőbe. Az elmúlt húsz évben folyamatos zaklatásnak, megfigyelésnek volt kitéve, folytatott éhségsztrájkot, és volt munkatáborban. Mindezek ellenére sem adta fel azt a célját, hogy; Kína demokratikus országgá váljon!

A Nobel-bizottság ezt vette figyelembe, a döntéshozatalnál;"az alapvető emberi jogokért Kínában vívott hosszú és erőszakmentes küzdelméért" kapta az elismerést.

Mivel tavaly decemberben, egy ellenzéki dokumentum elkészítésért, és terjesztéséért 11 év börtönre ítélték, ezért a kitüntetését nem tudja átvenni. A Kínai kormány teljes hírzárlatot rendelt el, és Liu Hsziao-po feleségét, Liu Hsziát gyakorlatilag házi őrizetbe helyezte azzal, hogy senkit nem enged az asszony közelébe, így az nem tudta fogadni, a külföldi delegációk képviselőit. Sőt, a Pekingi vezetés élítélően szólt a Norvég Nobel-bizottságról!


Kína mellett sok más országban is semmibe veszik az alapvető emberi jogokat, és itt nem csak olyan országokról van szó, amelyek diktatórikus rendszerekként működnek, mint pl.: Észak -Korea, vagy Kuba, ahol a kommunizmus végjátéka folyik. Az úgynevezett „demokratikus” beállítottságú országokban is hiányosságok vannak az emberi jogok ismeretével, és betartatásával kapcsolatban. Sokan nem is tudják, hogy megilletik olyan alapvető jogok amik figyelmen kívül hagyják azt, hogy: valaki férfinak, vagy nőnek, fehérnek, vagy színes bőrűnek születik. Az ezzel kapcsolatos legalapvetőbb dokumentum az ENSZ által 1948-ban elfogadott:

Emberi jogok Egyetemes Nyilatkozata.

A világon számos szervezet hozz áldozatos munkát azért, hogy ezek a jogok mindenki számára ismertek legyenek. Ebből a munkából példaértékűen magasodik ki egy szervezet, a Fiatalok az Emberi jogokért Alapítvány, nemzetközi szervezete. A hálózat vezetője Mary Shuttleworth, mivel maga is szcientológus, munkásságáért a Szcientológia Egyház „Szabadság Érdemérmét” kapta.

Ezt a kitüntetést csak olyan emberek kapják meg, akik valamilyen igazán nagy dolgot tesznek az emberiségért. Mary vezetésével, a világ több mint száz országában osztanak füzeteket, tartanak előadásokat, a 30 alapvető jogról, terjesztik az emberi jogok megfilmesített változatát. Sőt, sok iskolában a tananyag részévé teszik ezen jogok megismerését.

A cél az, hogy a világ minden embere ismerje az alapvető jogait, és azok minden országban, és minden területen be legyenek tartva. Egyesek szerint talán utópia azt gondolni, hogy ezt a célt ellehet érni a mostani intoleráns világunkban, de ha nem teszünk ezért valamit, akkor ez tényleg csak egy álom marad. Bizonyára sokunk indult el már olyan úton, ahol az áhított cél igazán messzinek tűnt, az út akadályoktól és rögöktől volt nehézkes, de az első lépések után egyre előrébb haladva a kívánt végeredmény mind valóságosabbá vált.

Így kell viszonyulnunk, az Emberi Jogok világszintű megismertetéshez is; lehet, hogy a vállalkozás lehetetlennek tűnik, de lépésről-lépésre egyre több eredményt érhetünk el.

És ezen az úton többek között olyan vezetőink lehetnek, mint Mary Shuttleworth, vagy a most elismert Liu Hsziao-po!

Címkék: szcientológia emberi jog

Megjelenés ideje: 2010-10-20 22:23:39

Beküldte: Atanáz

Webdesign service by Sarkis. Outsourcing by FreelanceWebmarket.

Az oldalon a Google Adsense hirdetési rendszer keretében reklámokat jelenítünk meg. A rendszer ezen vagy más webhelyen végzett látogatásokkal kapcsolatos adatokat gyűjt az oldal felhasználóiról azért, hogy ne zavaró, hanem a látogatókat érdeklő reklámok jelenjenek meg az oldalon. Ezen adatok köréről, illetve felhasználási módjáról kérem olvassa el a Google Adatvédelmi irányelveit.