CikkCakk.Com cikkek

Kezdőlap » Üzlet, vállalkozás » Kertépítés a szezon végén is is

Kertépítés a szezon végén is is

A kert kialakításakor először a kerti terek rendeltetését és nagyságát kell eldöntenünk. Meg kell határozni, ezek miként kapcsolódjanak egymáshoz és az épülethez. Ez egy átlagos lakótelek esetében rendszerint egyetlen, egybefüggő és áttekinthető térforma, ami az épülethez is közvetlenül kapcsolódik. Nagyobb területen mód nyílik több, egymáshoz kapcsolódó kerti tér kialakítására, melyeknek fő térhatároló falait növényegyüttesek képezik.
A kert alapja a terep, melyet esetenként már készen kapunk, általában azonban átalakításra szorul. Ha van rá lehetőség, érdemes három dimenzióban gondolkodni, azaz szintkülönbségeket, dombokat kialakítani, illetve a meglévőket kiemelni. Nehezen használható lejtős területek esetén, teraszok kialakításakor, rézsűk kiváltására vagy szintkülönbségek (pl.. pincelejáró) esetén lehet szükségünk támfalépítésre. A támfal készülhet faoszlopokból, szárazon vagy kötőanyagba rakott terméskőből, előre gyártott növénykosaras támfalelemekből, helyszínen készített zsaluzott betonból.
A burkolati elemek fontos szerepet játszanak a kompozíciós egységek kialakításában, kertünk részeinek egységes egésszé formálásában, amelyekkel a kertfenntartás során már nem kell foglalkozni. A különböző kerti tereket összekapcsolják. Fontos feladat a burkolt területek kiválasztása és méretük, a burkolatok anyagának, színének meghatározása. A kert arculatának kialakításában óriási lehetőséget biztosítanak a különböző fajtájú és színű burkolóanyagok. A jó választás az egész kert hangulatát meghatározhatja.
Összességében a kertépítés tág fogalomkör, beletartozik a támfalépítés, földmunka, kézi és gépi tereprendezés, különféle burkolatok lerakása, kerti út, gépkocsi bejáró építés, kerti tó létesítés, sziklakert építés, növénytelepítés, füvesítés, gyepszőnyeg telepítés, automata öntözőrendszer építés.
Speciális automata öntözőrendszer beszerzése is javasolt, hogy mindig megmaradjon kertünk kedvező állapota. Az automata öntözőrendszer úgy működik, hogy a talajba rejtett csővezetéken keresztül kapják a szórófejek a táplálást, amelyek a víznyomás hatására emelkednek ki az öntözés ideje alatt, majd az öntözés végén egy rugó húzza vissza nyugalmi állapotba.

Címkék: kertépítés kertfenntartás öntöző

Megjelenés ideje: 2012-09-17 11:44:15

Beküldte: Kovács Noémi

Webdesign service by Sarkis. Outsourcing by FreelanceWebmarket.

Az oldalon a Google Adsense hirdetési rendszer keretében reklámokat jelenítünk meg. A rendszer ezen vagy más webhelyen végzett látogatásokkal kapcsolatos adatokat gyűjt az oldal felhasználóiról azért, hogy ne zavaró, hanem a látogatókat érdeklő reklámok jelenjenek meg az oldalon. Ezen adatok köréről, illetve felhasználási módjáról kérem olvassa el a Google Adatvédelmi irányelveit.