CikkCakk.Com cikkek

Kezdőlap » Oktatás, művészet, kultúra » Tankötelezettség - 15 kérdés 15 évről

Tankötelezettség - 15 kérdés 15 évről

Fellángolt a vita. Szabad-e leszállítani a tankötelezettség felső határát 15 évre? Szervezetek, szakértők szólalnak meg, érdekeltek ilyen vagy olyan oldalon.
A terv célja, hogy friss munkaerővel lássa el az ország vállalkozásait, valamint javuljanak a szakmához jutás esélyei. Maga a cél valószínűleg nem vita tárgya, még ha kibővíthető is lenne. A kérdés az, hogy ez valósul-e meg. Ezen írás a számba veendő tételeket sorolja fel, s benne a legfontosabbat, azoknak a fiatalok érdekeit, akiket ez majd érint, s melyek nem mindegyikét tették még fel az elmúlt napokban.

Ahhoz, hogy valaki véleményt alkosson, érdemes sok-sok tényezőt figyelembe vennie:

1. Amellett, hogy állami kötelezettség bizonyos oktatási rendszer fenntartása, hatékony munkaerő kerül ki onnan?

2. Tisztességes-e iparűzési adót elvárni a vállalkozásoktól akkor, amikor valójában az iskolapadból kikerülőket a munkahelyeken tanítják meg szakmájukra?

3. Az általános iskolai anyag mennyisége megalapozza-e azt, hogy egy fiatal sikereken nevelkedve később önbizalommal lásson neki további képzéseknek?

4. Valóban értéket képviselő általános műveltséget adnak a jelenlegi gimnáziumok?

5. Vajon az oktatási rendszer ideértve a felsőoktatást is, a gyakorlatban alkalmazható, a piacon elcserélhető, értékes képességeket ad?

6. Mekkora lenne az optimális általános ismeretek – gyakorlati ismeretek arány?

7. A pedagógus fizetés elértéktelenedése nincs-e párhuzamban azzal, hogy mennyire hasznos vagy haszontalan a négy év középiskolában szerzett tudás?

8. Vajon a kétkezi munkával értéket teremtő fiatalok fele ugyanúgy kipróbálná a drogot, mint a jelenleg középiskolákba járók, de ott sikertelenül szereplők?

9. Mekkora a munkanélküliség valójában, ha számos vállalkozás nem talál hatékonyan alkalmazható munkaerőt.

10. Nőni fog-e a munkanélküliség azzal, ha sok fiatal hamarabb munkába áll, s a munkanélküliség nem inkább a munkahelyekre nehezedő bérterhek miatt magas?

11. Egy fiatalt kényszerrel vagy érdekeltté tétellel érdemes-e inkább segíteni akár abban, hogy tanuljon, akár abban, hogy dolgozzon?

12. Hogyan hatna a korábbi munkavállalás a családokra?

13. Képes-e egy iskola annyit rontani, mint egy órányi televíziózás?

14. Le kell-e mondani az általános műveltségről akkor, ha valaki kétkezi munkássá válik, vagy ez csak egy letűnt rendszerből itt maradt tapasztalat?

15. A munka és a művészet tényleg olyan távol áll egymástól, mint ahogyan azt sokan hiszik?

L. Ron Hubbard így ír: „Az oktatással kapcsolatos problémák tekintetében bármely társadalomnak célja és érdeke a képességek, a kezdeményezőkészség, a műveltségi szint, és mindezekkel együtt az adott társadalom túlélési szintjének emelése. Amikor egy társadalom ezek bármelyikéről is megfeledkezik, önmagát teszi tönkre saját oktatási eszközeivel.” ( http://hu.lronhubbard.org/biography/humanitarian/educator.html )

Amikor lecsökken az erkölcs és az egyéni morál, akkor szokott nőni a szabályozás szerepe. Mostanában nő. Ez azt jelzi, hogy valami nincs helyén a családokban és az iskolákban és a társadalom más összetevőiben sem; ideértve a munka, az üzlet, a vezetés és a művészetek területét.

Címkék: oktatás ron hubbard l

Megjelenés ideje: 2011-03-17 07:00:51

Beküldte: Arkeon

Webdesign service by Sarkis. Outsourcing by FreelanceWebmarket.

Az oldalon a Google Adsense hirdetési rendszer keretében reklámokat jelenítünk meg. A rendszer ezen vagy más webhelyen végzett látogatásokkal kapcsolatos adatokat gyűjt az oldal felhasználóiról azért, hogy ne zavaró, hanem a látogatókat érdeklő reklámok jelenjenek meg az oldalon. Ezen adatok köréről, illetve felhasználási módjáról kérem olvassa el a Google Adatvédelmi irányelveit.