CikkCakk.Com cikkek

Kezdőlap » Hírek » Amy Winehouse – egy elvesztett tehetség.

Amy Winehouse – egy elvesztett tehetség.

Ismét meghalt egy nagyszerű előadó! Az ötszörös Grammy-díjas Amy Winehouse-t múlt szombaton holtan találták Londoni otthonában. Bár még az orvosok, illetve a család részéről nem lett megerősítve, halálát vélhetőleg kábítószer túladagolás okozta.

Amy Wienhouse 1983 szeptemberében született Londonban, családjában a zene szeretete, illetve a zenélés hagyomány volt. Első zenekarát tíz éves korában alapította, első gitárját tizenhárom évesen kapta, és tizenhat éves korára képzett énekhanggal rendelkezett.

Bemutatkozó albuma 2003 őszén jelent meg, ami hamar a közönség kedvence lett, és a kritikusok is elismeréssel szóltak róla. Az igazi áttörést azonban a 2006-ban megjelent Back to Black című lemeze hozta.

Az utóbbi években – sok más művészhez hasonlóan – súlyos drog és alkohol problémákkal küzdött. Orvosai már 2008-ban figyelmeztették, hogy tüdőnagyobbodása van, amit a mértéktelen dohányzás, és drog használat okozott. A 27 évesen elhunyt énekesnő csatlakozott azoknak a sztároknak a sorához, vagy inkább sorsához akik tehetsége, és művészete mindörökre elveszett számunkra.

De miért van az, hogy egyes neves sztárok ennyire önpusztító életet élnek, miközben mindenük meglehetne? Lehet, hogy a mindennapi stresszt próbálják így kezelni? Lehet, hogy egyszerűen nehezen tudják elviselni a mindig kíváncsi szemeket azt, hogy életük a média nyilvánossága előtt zajlik? Mindezekre sok válasz lehetséges, vagy inkább mindegyik hozzáad egy kicsit a valós okhoz.

Az az ember, aki drogokon él, azért kezdi el azok fogyasztását, mert egy olyan lelki állapotban van, amit nem tud kezelni, amin nem tud túljutni. Így a drog probléma – beleértve az alkoholos függést is – lényegileg lelki probléma.

A szerek által elért bódulat azt a hamis illúziót adja, hogy a probléma nem létezik. De a megkönnyebbülés csak ideig-óráig tart. A valóságtól való szabadulás vágya pedig követeli a következő adagot. Ezek alapján ahhoz, hogy a személyt vissza szerezzünk a társadalom és önmagunk számára, először is ezt az elsődleges okot kell megtalálnunk és kezelnünk.

Az amerikai L.Ron Hubbard – a Szcientológia megalapítója – hamar felfigyelt az 1960-as évek hippi mozgalmának következtében egyre jobban elterjedő drogok veszélyes hatásaira. Mivel a jelenségek szorosan összefüggtek a Dianetikában megfogalmazott alapelvekkel, 1968-69-ben a drogok testre gyakorolt hatásait kutatta. Célja az volt, hogy egy olyan eljárásmódot fejlesszen ki, amely a drogfogyasztás következtében keletkező káros lelki problémákat oldják meg, hatékonyan segítenek megszabadulni a függőségtől, és támogatják a társadalomba való visszailleszkedést. Ezek az eljárásmódok világszerte elérhetők a Narconon program keretein belül.

L. Ron Hubbard által kifejlesztett program a leszoktatás, és az elvonási tünetek kezelésén túl nagy hangsúlyt helyez az érintett személy azon problémáinak kezelésére, ami miatt a drogokhoz nyúlt. A program végére rendelkezik olyan életcéllal, amivel elindulhat egy új, boldogabb élet felé. Ha ez nem így történik, akkor könnyen kárba veszhet valamennyi erőfeszítés, amit a függőség megszüntetése érdekében teszünk.


Amy Winehouse ebben az évben esett át egy alkoholelvonó kúrán. Ennek ellenére legutolsó fellépésén szerb rajongói előtt olyan botrányos állapotban lépet színpadra, hogy a koncertet félbe kellett szakítani. Ezután az összes soron következő fellépését lemondta, köztük a magyarországi Sziget Fesztiválra tervezettet is. Néhány héttel később holtan találták Londoni otthonában.

Minden ember élete fontos és értékes, de egy művészé különösen az. A művészek kiemelkedő tehetségükkel, érzékenységükkel fogalmazzák meg mindenki számára azokat a gondolatokat és érzéseket, amelyek minden emberben ott élnek. Ezek segíthetik szürke hétköznapjaink problémáinak könnyebb megértését, feldolgozását. Ezért jobban kellene vigyáznunk kiválóságainkra, valódi segítséget nyújtva nekik, akár úgy, ahogy a Narconon program is teszi. Amy Winehouse, a többi fiatalon eltávozott tehetség, de sok, számunkra ismeretlen, de sokak számára kedves ismerős, barát, korai és értelmetlen halála is bizonyítja, hogy a gyógyszeres kezelés vagy a” jóhiszeműen” kézbe adott steril fecskendő nem ad megoldást az önpusztítás elkerülésére.

Képzeljük csak el, hogy milyen lett volna, ha Janis Joplin érces hangját és Jimi Hendrix páratlan gitárszólóit még egy pár évtizedig élvezhettük volna! Vagy ha Amy Winehouse semmihez sem fogható, különleges hangját még mindig élőben hallgathatnánk? Jó lenne, nem?

Címkék: L. Ron Hubbard drog narconon halál Amy Winehouse

Megjelenés ideje: 2011-07-28 12:38:03

Beküldte: Atanáz

Webdesign service by Sarkis. Outsourcing by FreelanceWebmarket.

Az oldalon a Google Adsense hirdetési rendszer keretében reklámokat jelenítünk meg. A rendszer ezen vagy más webhelyen végzett látogatásokkal kapcsolatos adatokat gyűjt az oldal felhasználóiról azért, hogy ne zavaró, hanem a látogatókat érdeklő reklámok jelenjenek meg az oldalon. Ezen adatok köréről, illetve felhasználási módjáról kérem olvassa el a Google Adatvédelmi irányelveit.